Masáž Tibetskou mísou

Tibetskou masáž zvukem mi předal František Horváth, který se učil u jednoho z léčitelů Dalajlámova doktora Dr. Lobsang Dhondup Tsang, který působí v místě sídla tibetské exilové vlády, v severoindickém městě McLeod Ganj (někdy také nazývaném Dharamsala). Na webových stránkách Františka se můžete dozvědět vše, co Vás zajímá o tibetských mísách a léčbě zvukem.

​Jak masáž probíhá?

Při masáži zpívající tibetskou mísou je mísa rozeznívána přímo na Vašem oblečeném těle. Během terapie je mísa rozeznívána postupně na celé paži, dlani , na nohách a zádech. Tento druh zvukové terapie má velmi blahodárný vliv na veškeré vnitřnosti a tkáně, které se zvuku znějící mísy přizpůsobují a vibrují, čímž ze sebe jsou schopny vyloučit nahromaděné nečistoty. Vibrací se mísa dostane do větších hloubek oproti masáži prováděné rukou maséra. Zároveň má tato procedura očistný vliv na tělesné tekutiny, především pak na vodu, která tvoří až 70 % našich těl.

Masáž zvukem funguje ale i na mentální úrovni. Za přítomnosti konejšivých tónů zpívající mísy má naše mysl tendenci se hluboce uvolnit a nabrat nových sil.

​Jak to funguje?

Naše tělo je většinou tvořeno tekutinami a my víme, jak voda reaguje ve vzorcích na vibrace. Voda je život. Tekutiny mají úzký vztah ke zdraví našeho nervového systému na buněčné úrovni.

Zdá se, že vibrace jsou schopny vyhladit a podpořit cestu k dobrému zdraví. Díky propojení vibrace s vodou v těle, proběhne transformace životně důležitých prvků v naší bytosti,

Během našeho probuzení je normální frekvence mozkových vln frekvence beta. Zvukové nástroje strhávají mozek do hlubších frekvencí mozkových vln alfa a theta. To jsou frekvence, které vyvolávají hluboké meditativní a mírové stavy, jasnost mysli a intuici. Moderní medicína nyní může měřit, a tak potvrdit praxi zvuku jako prostředku na podporu uzdravení. Zvuk je tedy druh energetické medicíny, která vytváří posvátný prostor, ve kterém se lidé mohou léčit stresovými poruchami, bolestmi, depresemi, emoční horskou dráhou a dalšími. Starověké nástroje, včetně tibetských zpívajících mís, jsou "laděny" ve specifických rytmických vzorcích, aby vytvářely harmonické vibrační zvuky na frekvenci "AUM" nebo "OM". Tato frekvence zvuku známá jako frekvence dokonalosti ovlivňuje sympatický nervový systém, když se vaše mozkové vlny synchronizují s vibracemi misek. Harmonické vibrace zapojují relaxační reflex a zpomalují dýchání, mozek a srdeční frekvenci a narušují reflex bolesti a vytvářejí hluboký pocit pohody.

​Cena masáže: 1050,- Kč /čas k rezervaci 60 minut

V dnešní době vidím na klientech velikou disharmonii, rozvibrování těla. Doporučuji Vám při relaxaci po masáži, nechat si naladit tělo mísou a umocnit tak dokonalý zážitek z masáže. 
Cena k masáži těla:  150,- Kč/ 15 minutNa masáž si vyčleňte dostatek času, počítejte s časovým rozmezím 75 - 90 minut.

Čas zahrnuje úvodní 10- 15 min. rozhovor, masáž 45 minut a 10 minut odpočinek po masáži. Masáž uvolňuje toxiny nejen fyzického těla, ale i mentálního. Mohou vyvstat témata ke zpracování, emoce nebo mohou vyjít najevo psychosomatické potíže. Ve výše určeném čase je možné, pokud si budete přát a téma vyvstane, lehce se tématu dotknout.

Pokud byste si přáli téma detailněji analyzovat, je možné si předem rezervovat více času

k masáži nebo se objednat na konzultaci mimo termín masáže.