Silvestr 2020


Svítilo slunce, byl krásný den. Den jako malovaný . Naprosto dokonalý den pro setkávání se.

A tak se stalo, že se nás hodně potkalo na krásném místě v Krušných horách, na hranici mezi Čechy a Němci. Jenže v tento krásný den, nikdo žádnou hranici neviděl. Češi a Němci pospolu pili svařené víno za doprovodu Goťákových hitovek. Grilovalo se, hodovalo se a prostě se jen tak bylo. Děti, psi, mladí i staří. Povídalo se, veselilo se a hlaholilo. Děti si hrály a na kopcích sáňkovaly. I rodiče se přidali. Nahoru do kopce pěkně po svých a dolu šupajdy na bobech, sáňkách nebo lyžích. A kdy se tohle stalo? Myslíte, že dávno?

Na konci roku 2020.


Roku, který, některé z nás naučil, že být spolu je moc fajn. Roku, který některé z nás naučil, že zpívat, hrát si a bavit se nám nikdo nemůže zakázat, že obyčejné věci dělají život neobyčejným, že být člověkem něco znamená a každý úplně každý na celém světě, to hledá. Roku, který některé z nás naučil, že hranice neexistují, a že láska, přátelství, rodina jsou hodnoty na kterých záleží. Roku, který některé z nás naučil, že sport může být jen tak, pro potěchu těla a dá se provozovat kdekoliv venku, ne pro soutěž, výhru či posílení vlastního ega, ale jen tak pro radost svou i ostatních.

Jakoby nám dvě dvacítky chtěly ukázat, že je třeba nastolit rovnováhu v našem lidském konání.

Jako bychom měli zvážit, co nám přináší radost, klid a mír, a co nám naopak přináší strach, zlobu a nenávist. Jako bychom se měli rozhodnout, co vlastně chceme žít. Jako bychom se měli zeptat, proč nežijeme životy dle námi proklamovaných hodnot.


A v poslední den roku 2020 se zdálo, že někteří z nás se rozhodli žít život podle svého. Smazat všechna stará přesvědčení o tom jak by se to mělo, co se může, a co nemůže.

A místo různých omezení pustit život do svých životů.Kéž radost, spontánnost, tvořivost a spolupráce určuje směr našich životů. A to nám přeji nejen pro nadcházející rok 2021, ale pro všechna příchozí léta.12 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše